Soru / Cevap
  • Sorunuzun cevabını bulamadınız mı?

   Lütfen iletişim sayfamızdan sorunuzu bize iletiniz. En kısa sürede sorunuza cevap vermeye çalışacağız.

  • ViriBright LED Ampül ürünlerin UL sertifikası var mıdır?

   VIRIBRIGHT 5 Watt LED Ampüllar ve T8 LED tupler UL sertifikalıdır.

  • Tasarruflu (C-Florasan) ve akkor ampullerden farkı nedir?

   LED ler küçük, sağlam ve mümkün olan en tasarruflu aydınlatma elemanlarıdır. LED ampuller birçok LED'in bir arada kullanılarak, tasarruflu ampuller, florasan ve eski akkor ampullerden daha fazla tasarruf ederek, yüksek kalitede aydınlatma sağlar.

   LED ler yakın zamana kadar elektronik cihazlarda aydınlatma amaçları dışında kullanılmaktaydı. Ancak yakın zamandaki uygulamalarla, ev ve iş yerlerinde aydınlatma için gerekli standartlara uyarak, yeni nesil sağlıklı aydınlatma sağlamıştır.

  • VIRIBRIGHT ürünleri kaç volt elektrik ile çalışır?

   100V – 240V

  • VIRIBRIGHT ürünleri ile ne kadar tasarruf ederim?

   11 Watt led ampül, 60 Watt'lık akkor lambanın aydınlatmasına eşitken, 5 Watt led ampül ise 40 Watt'lık akkor lambanının aydınlatmasına eşit ışık verir.


   20 Watt gücündeki T8 led tüpler 40 Watt'lık florasan lamba ile eşit ışık verirken, 15 Watt'lık T8 led tüpler 30 Watt'lık ve 10 Watt'lık T8 led tüpler ise 20 Watt'lık florasan lambanın aydınlatmasına eşit ışık verir. 

   Bu kısa bilgiden yola çıkarak, ViriBright led ampül ve florasan lamba yerine geçen T8 tüplerin %50'e kadar daha tasarruflu olduğunu söylüyoruz.

  • VIRIBRIGHT ürünleri için ölçülmüş renk sıcaklıkları nedir?

   Işık rengi, renk sıcaklığı ile de tarif edilmektedir.

   Sıcak beyaz < 3300 K Doğal beyaz 3300-5000 K Gün ışığı beyazı > 5000 K.

   Düşük renk sıcaklıkları (2,700-3,000 K) sıcak renkler (kırmızı ile sarımsı beyaz)
   olarak adlandırılırken, 5000 K üzerindeki renk sıcaklığına, soğuk renkler (mavimsi
   beyaz) denir.

  • VIRIBRIGHT ürünlerinde ne tür plastik kullanılır?

   Saydam kaplama polikarbon maddesi kullanılarak yapılmıştır. Polikarbon polimerler kolaylıkla şekil alan kalıplanlanmış ve ısıtılarak şekillendirilmiş ısıya ve darbeye dayanıklı maddedir.

  • VIRIBRIGHT ürünleri neden ısınmıyor?

   LED aydınlatma ürünleri ışık yaymak için çok verimli çalışan elektro ışıklı diod kullanır. LED adı verilen yarıiletken üzerinde hareket eden elektronlar ışık fotonlarını oluşturur. LED ler ışık yayarken çok az miktarda ısı salınımı yayar ve bu ısı soğutucu üzerinde emilir. LED'ler çalışırken elle dokunalabilecek kadar soğuk kalır.

  • VIRIBRIGHT ürünleri güvenli bir şekilde çöpe atılabilir mi?

   Burunun tek bir cevabı var; Evet.

   Civa buharı içeren florasan tasarruflu ampullerin aksine, doğaya zararlı metaryel bulundurmayan VIRIBRIGHT ürünleri çevreye zarar vermeden yok edilebilir.

  • VIRIBRIGHT ürünleri güvenlik standartlarına uyumlumudur.

   VIRIBRIGHT ürünleri CE, UL, CSA gibi güvenlik/kalite ve ölçütlerini gösterir uluslararası belgelere sahiptir.

  • LED aydınlatmanın avantajları nelerdir?

   LED'ler aydınlatma sektörüne yüksek verimlilik, diğer aydınlatma ürünlerine nazaran çok uzun kullanım ömrü dolayısıyla bakım/onarım masraflarında tasarruf sağlaması gibi bir çok yenilik ve avantajlar getirmektedir. 

   Böylece LED aydınlatma enerji tasarrufu, bakım/omarım giderlerinde düşüş ve ürünün uzun ömürlü olması alım maaliyetlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

   Uzun ömürlü : LED Ampüllar, florasan lambalara göre 10 kat daha uzun, akkor ampüllere göre ise bundan daha fazla ömürlüdürler.

   Dayanıklı : LED Ampüllar flamentli değildir, plastik gövdeleri ile akkor ve florasan lambalardan çok daha fazla dayanıklıdır. Düşme ve çarpma durumlarında çok daha dayanıklıdır. Bir çok darbe durumunda LED Ampülların  çalıştığı buna karşın florasan ve akkor lambaların parçalandığı tespit edilmiştir.

   Civa buharı içermez : Piyasada satılan florasanlar özellikle insan sağlığına zarar veren Cıva buharı içerir.

   Doğa dostu : LED aydınlatma ürünleri yok edilirken çevreye zarar vermez.

   Daha tasarruflu : LED aydınlatma ürünler 2-15 Watt gücünde enerji ile florasan ve akkor aydınlatma ürünlerine göre %80-90 daha tasarrufludur. Yıllar süren ömrü boyunca bakım/onarım ve değiştirme masraflarından kurtulursunuz.